wtorek, 18 października 2016

1. Kompagnie Landsturm Bataillon Allenstein - czy podróże w czasie istnieją?


To bardzo tajemnicza fotografia, wysłana jako pocztówka w 1916 roku przez żołnierza 1. Kompagnie Landsturm Bataillon Allenstein ze stemplem 11. Landwehr Division.
Landsturm to formacja w pruskim wojsku - nazwijmy to delikatnie - "trzecioligowa", złożona z panów w wieku raczej przedemerytalnym. Panowie oficerowie popijają coś mocniejszego. A siedzą w jakiejś dość dobrze wykonanej ziemiance, zapewne gdzieś blisko frontu.
Ale moje zdumienie budzi coś innego. Pocztówka jest stara i pożółkła. Została wysłana w 1916 roku. W rzeczy samej nie jest fotografią żołnierzy Landsturnu - a fotografią ich fotografii, włożonej w foliową koszulkę. Koszulka ta ma nawet półokrągłe wycięcie na palce, ułatwiające wyjmowanie włożonych do koszulki fotografii lub dokumentów. Czy w 1916 roku istniały takie foliowe koszulki? Jestem przekonany, że nie.
I tu muszę przyznać, że nic z tego nie rozumiem. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem tego stanu rzeczy jest hipoteza, że to Marty McFly i doktor Emmett Brown (bohaterowie filmu "Powrót do przyszłości") wsiedli do swojego wehikułu czasu, przenieśli się 100 lat wstecz, w czasy pierwszej wojny światowej, gdzie znaleźli, a może "pożyczyli" fotografię żołnierzy Landsturmu. Po powrocie do czasów współczesnych włożyli fotografię do foliowej koszulki i aby wszystko udokumentować, zrobili jej fotografię w koszulce. Podróżnicy w czasie polubili jednak pruskich żołnierzy i dręczeni wyrzutami sumienia, zawieźli im nie oryginał, a wykonaną fotografię fotografii umieszczonej w koszulce. Jeden z żołnierzy Landsturmu wykorzystał ją jako kartkę pocztową.

Przyznam - moja teoria jest bardzo karkołomna. Macie może inne?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz