środa, 28 grudnia 2016

Olsztyn 1974 - nowa stacja CPN i stare samochody


Fotografia prasowa.

Opis na odwrocie:
"25.6.74
Nowa stacja CPN w Olsztynie.
Właściciele samochodów wybierających się na wypoczynek na Mazury nie będą mogli narzekać w tym roku na brak dobrze wyposażonych stacji CPN. Na przelotowym szlaku w kierunku wielkich jezior CPN uruchomiła nowe placówki świetnie wyposażone w pracujące niemal bez przerw."

Na fotografii stare samochody: Mercedes-Benz (chyba serii 600 - nie potrafię go na 100% zidentyfikować), Wartburg 353, w tle Warszawa M20.

Zagadka: 
1. Na jakiej ulicy zrobiono tę fotografię?
2. Co to za budynki, widoczne za starą Warszawą?
3 komentarze:

 1. Dzień dobry.
  To skrzyżowanie Lubelskiej z Towarową . Widok w kierunku dworców PKS i PKP . Trochę się ta okolica zmieniła , ale słup sieci wysokiego napięcia stoi dokładnie tam gdzie stał w 1974 roku . Stacja benzynowa istniała jeszcze kilka lat temu , ale nie wiem czy ciągle działa . Budynki w tle to zabudowania fabryczne i warsztawowe dzielnicy przemysłowej . Pozdrawiam . Tomek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dokładnie to miejsce :) Muszę przyznać, że sam miałem problem z lokalizacja tego miejsca. Stacja CPN niestety już nie istnieje. Została zlikwidowana podobno jakieś 3 lata temu.

   Usuń
 2. Też tak obstawiam. Widoczne za Warszawą zabudowania to firma Mariana Bublewicza. Takiego mercedesa mógłbym dziś tam zaparkować tylko stacji już nie ma.

  OdpowiedzUsuń